فایل کلید امضا (jks) چیست؟

11 مرداد 1401 دسته‌بندی: آموزش اندروید
فایل کلید امضا (jks) چیست؟
فایل کلید امضا (jks) چیست و چه کاربردی دارد؟

در این آموزش خواهیم آموخت که فایل کلید امضا که با پسوند jks تولید و ذخیره می‌شود، چیست و چه کاربردی دارد؟

فایل کلید امضا (jks) چیست؟

این فایل که برای امضا کردن اپلیکیشن‌های اندرویدی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مالکیت اپلیکیشن را مشخص می‌کند و با پسوند jks تولید می‌گردد. تولید این فایل، یک طرفه است، یعنی امکان تولید مجدد آن وجود ندارد. بنابراین، فایلی خصوصی و محرمانه است و نباید آن را با دیگران به اشتراک گذاشت.

کاربرد فایل کلید امضا (jks) چیست؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، با استفاده از این فایل، اپلیکیشن‌های اندروید امضا می‌شوند تا مالکیت آنها مشخص گردد. با استفاده از این فایل، شما می‌توانید اپلیکیشن‌های خود را به روزرسانی (آپدیت) نمایید و در مارکت‌های مختلف انتشار دهید. به زبان ساده‌تر، در صورت از دست دادن این فایل، شما دیگر قادر نخواهید بود برای اپلیکیشن خود نسخه جدیدی انتشار دهید.

نکات مهم راجع به فایل کلید امضا (jks)

  • بهتر است برای تمام اپلیکیشن‌های خود، از یک فایل کلید امضا استفاده نمایید. زیرا در صورتی که شما با خطای google protect مواجه شوید و با درخواست به گوگل، آن را برطرف نمایید، این فایل کلید امضا برای گوگل شناخته شده است و برای سایر اپلیکیشن‌های خود با این خطا مواجه نمی‌شوید.
  • تولید این فایل، یک طرفه است و امکان تولید مجدد آن وجود ندارد؛ بنابراین، توصیه می‌شود آن را در حافظه‌های شخصی و ابری بکاپ‌گیری و ذخیره نمایید.
  • فایل کلید امضا فایلی شخصی و محرمانه است؛ بنابراین، از اشتراک‌گذاری آن با دیگران خودداری نمایید.
دیدگاه‌های کاربران
تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
ارسال دیدگاه جدید
برای درج دیدگاه لطفا ابتدا سایت شوید
اپ ساز اپ راکت
مطالب مشابه
تولید کلید امضا (JKS) برای برنامه‌ های اندروید

در این آموزش، با نحوه تولید کلید امضای jks برای امضا کردن برنامه های اندروید آشنا می شویم.

اصول طراحی آیکون

آیکون برنامه در صورتی که مطابق اصول طراحی شده باشد، معرف محتوی و حوزه برنامه می باشد و بنابراین در جذب کاربر و مخاطب تاثیر به سزایی دارد. در ادامه به بررسی این نکات پرداخته می‌شود.

آموزش نصب JDK در ویندوز

در این آموزش، نحوه نصب JDK و تنظیم مسیر نصب در environment variables را فرا خواهید گرفت.

مطالب تصادفی
طراحی و تنظیمات نویگیشن دراور (منوی کشویی) در پنل اپ ساز ماجوریس

در این بخش، یاد خواهیم گرفت چگونه نویگیشن دروار یا منوی کشویی صفحه اصلی اپلیکیشن را در پنل اپ ساز ماجوریس طراحی و تنظیم کنیم.

طراحی و مدیریت صفحه اصلی در پنل اپ ساز ماجوریس

در این بخش، با قابلیتهای اپ ساز ماجوریس برای طراحی صفحه اصلی برنامه آشنا می شویم و از آنها برای طراحی متفاوت و جذاب صفحه اصلی برنامه استفاده خواهیم کرد.

مدیریت محتوی (پست ها، برگه ها و محصولات تکی)

در این آموزش با قابلیتها و ویژگیهای پست، برگه و محصولات تکی در پنل اپ ساز ماجوریس آشنا خواهیم شد و نحوه ایجاد آنها و تنظیمات آنها را بررسی خواهیم کرد.